Kaliteyi her zaman ucuza alın ...
Çocuklar için meyvenin önemi - LİMON ŞEHRİ - Meyve , Fidan , Bal

Çocuklar için meyvenin önemi

Çocukların sağlıklı beslenmesi, fiziksel ve ruhsal gelişimleri açısından büyük önem taşımaktadır. Bu bağlamda yeterli ve düzenli bir beslenme programı hazırlanması bebekler ve okul çağındaki çocukların sağlıklı büyümesi için vazgeçilmezdir.


Çocukların beslenme düzeninde vitamin ve kalsiyum açısından zengin gıdalar tüketmeleri gerekmektedir, taze meyvelerin önemi işte bu noktada ortaya çıkar. İçerdikleri yoğun vitamin ve minerallar sayesinde çocuklara aşağıdaki faydaları sağlarlar;


Çocuklarda büyüme ve gelişmeye yardım ederler.

Yaraların daha çabuk iyileşmesine yardım ederler.

Deri ve göz sağlığı için önemlidirler.

Kan yapımında görev alan öğeler açısından zengindirler.

Hastalıklara karşı daha dirençli olmasını sağlarlar.

Farklı Meyveleri Sevdirin

Çocukların meyve yeme alışkanlığını kazanması ve farklı vitamin-mineral desteği alabilmesi için onlara farklı meyveler tükettirmeye çalışın. Her meyvenin içinde farklı vitaminler ve mineraller bulunmaktadır. Çocuğunuz ne kadar farklı meyve ile beslenirse vücuduna o kadar farklı vitamin-mineral girecektir. Abur cubur ve fast fooda yönelen çocuklara meyve yemeyi sevdirmeye çalışmak, zorla meyve yedirmeye çalışmaktan daha doğru bir yaklaşım olacaktır. Anne ve babalar çocuklarının sevebileceği farklı tarifler ile onlara meyve yeme alışkanlığı kazandırmalıdır. Özellikle eylül-ekim aylarının mevsim geçişi olması ve bu dönemde okulların da açılması ile birlikte çocuklar birçok dış etkene maruz kalıp sık sık hastalanabilmektedir. Çocukları bu tip durumlardan korumak ve daha sağlıklı olmalarını sağlamak için bağışıklık sistemlerini kuvvetlendirecek antioksidan oranı yüksek meyveleri tüketmeye yönlendirmek gerekmektedir.